Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze V-22 dostarczone Japonii

Przemysł lotniczy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 maja 2020

Wczoraj, 8 maja 2020, do US Marine Corps Air Station Iwakuni w prefekturze Yamaguchi na wyspie Honsiu dotarły 2 pierwsze z 17 zamówionych przez Japonię przemiennopłatów Bell Boeing V-22В Osprey. Wejdą one w skład lotnictwa wojsk lądowych japońskich sił samoobrony. Japonia jest pierwszym państwem, które zostało importerem V-22.

Dwa przemiennopłaty Bell Boeing V-22В Osprey ze złożonymi skrzydłami przewożone na platformach kołowych do bazy Iwakuni / Zdjęcie: USMC

Władze Japonii podjęły decyzję o zakupie 17 przemiennopłatów V-22 w listopadzie 2014. Amerykańska Defense Security Cooperation Agency (DSCA) skierowała do Kongresu informację o możliwej transakcji w maju 2015 (Japonia kupuje V-22, 2015-05-06). Jej maksymalną wartość oszacowano wówczas na 3 mld USD. Zakupione przez Japonię V-22B Block C są eksportowym odpowiednikiem transportowo-desantowych MV-22B dostarczanych US Marine Corps.

Pierwszych 5 V-22B Japonia zamówiła formalnie w czerwcu 2015 (V-22 dla Japonii, 2015-07-15). Miały one kosztować 41 mld jenów (ponad 330 mln USD). Na zakup pozostałych 17 przemiennopłatów wydzielono w budżecie 132,1 mld jenów. V-22B wejdą w skład nowo formowanej jednostki z bazą w Saga na wyspie Kiusiu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.