Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Węgry chcą kupić 60 AIM-120C

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 maja 2020

8 maja 2020 Defense Security Cooperation Agency (DSCA) Pentagonu poinformowała Kongres USA o zamiarze sprzedania Węgrom 60 pocisków rakietowych AIM-120C-7/C-8 AMRAAM­ER. Miałyby one zostać wykorzystane w National Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS), kupowanym przez Węgrów od norweskiego Kongsberga i amerykańskiego Raytheon Technologies. Zamiar zrealizowania takiego kontraktu ogłoszono w lutym 2019. Jego wartość jest szacowana na 1 mld USD.

Według DSCA, węgierskie zamówienie, poza pociskami bojowymi, ma obejmować m.in. 2 zapasowe sekcje naprowadzania AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER oraz 4 pociski szkoleniowe AMRAAM-ER (CATM-120C), pojemniki na pociski, części zamienne i naprawcze. Poza tym Amerykanie oferują urządzenia bezpieczeństwa kryptograficznego i komunikacyjnego, precyzyjny sprzęt nawigacyjny i oprogramowanie, a także wsparcie logistyczne. Całkowity szacowany koszt potencjalnego kontraktu ma wynosić 230 mln USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.