Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 razy mniej rosyjskich czołgów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 03 lipca 2009

W wyniku reformy armii liczba czołgów w rosyjskich jednostkach bojowych zmniejszy się 10-krotnie. Pozostaną tylko 2 brygady i 20 batalionów pancernych.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez agencję Interfax, Sztab Generalny rosyjskich SZ zatwierdził już nową strukturę wojsk pancernych w jednostkach armii i marynarki wojennej. Dwie brygady pancerne mają pozostać w okręgach moskiewskim i syberyjskim (obecnie funkcjonują w nich trzy dywizje pancerne). W ponad 20 ogólnowojskowych brygadach stałej gotowości zostaną zaś sformowane bataliony pancerne.

W efekcie tych reform, w porównaniu z rokiem 2005 liczba czołgów zmniejszy się prawie 10 razy - do około 2 tysięcy. Obecnie uzbrojenie jednostek pancernych stanowią czołgi Т-62, Т-64, Т-72, Т-80, Т-90. Tylko ten ostatni, wywodzący się z T-72B i T-80, jest w miarę nowoczesny. Od początku produkcji w 1992 dostarczono około 500 T-90. W 2009 armia ma otrzymać 63 kolejne czołgi tego typu. Jednocześnie modernizowana będzie część T-72 i T-80.

Rosyjscy dowódcy podkreślają, że mimo radykalnego zmniejszenia liczby czołgów, pozostaną one główną siłę uderzeniową armii. W prowadzonych w związku z planowanymi reformami analizami, nie znaleziono dla nich alternatywy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.