Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BTR-82A dla FR

Wojska lądowe, 13 maja 2020

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało o planach dostaw kołowych transporterów opancerzonych BTR-82A i BTR-82AM.

Do wojsk lądowych FR ma trafić w tym roku co najmniej 460 kto BTR-82A i BTR-82AM / Zdjęcie: MO FR

W komunikacie nie sprecyzowano czy dostarczane pojazdy będą nowo wyprodukowano, czy też zmodernizowane zostaną egzemplarze starszych wariantów. Najbardziej prawdopodobna wydaje się modernizacja eksploatowanych i zmagazynowanych transporterów.

BTR-82A i BTR-82AM (wariant dla piechoty morskiej) są przeznaczone do transportu drużyn piechoty zmotoryzowanej, a także zapewnienia im wsparcia ogniowego. Transportery w tych wariantach mają wzmocniony pancerz i polepszoną ochronę przeciwminową. Wymieniono urządzenia łączności na radiostacje cyfrowe i zamontowano układ nawigacji.

Istotnie zwiększono też siłę ognia pojazdu, dzięki zastosowaniu systemu wieżowego z 30-mm armatą automatyczną 2A72 i karabinem maszynowym PKTM kal. 7,62 mm oraz stabilizowanym celownikiem dziennym i nocnym. Według Rosjan siła ognia transportera wzrosła 2,5-krotnie w porównaniu do starszych wariantów BTR-80 (300 pojazdów opancerzonych dla FR w 2020, 2020-01-16, Rosja testuje BTR-82AM, 2013-04-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.