Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kongsberg dostarczy wieże dla ACV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 15 maja 2020

Zdalnie sterowane systemy wieżowe Protector MCT-30 (Medium Caliber Turret) produkcji Kongsberga zostały wybrane przez BAE Systems jako uzbrojenie pojazdów amfibijnych ACV. Maksymalnie 150 wież trafi na ACV użytkowane przez USMC.

MCT-30 znacząco podniosą siłę ognia nowych amfibii USMC / Zdjęcie: Kongsberg

Dostawy systemów wieżowych mają się rozpocząć już na początku 2021. Do odbiorcy trafią początkowo egzemplarze testowe wież. Na później przewidziano dostawy seryjne (Więcej ACV dla Marines, 2020-02-27).

Moduły MCT-30 są już używane przez Amerykanów. Stanowią wyposażenie kto M1126 Stryker modernizowanych do wariantu M1296 Dragoon. Główne uzbrojenie modułów stanowi armata automatyczna Mk 44 Bushmaster kalibru 30 mm lub 40 mm. Zapas amunicji to 150 nabojów. Z armatą sprzężony jest 7,62-mm km z zapasem 400 nabojów.

Uzbrojenie jest w pełni stabilizowane. Dodatkowo system wieżowy może zostać wyposażony w wyrzutnie granatów dymnych i moduł uzbrojenia z 12,7-mm wkm lub 40-mm granatnikiem automatycznym. MCT-30 może zostać wyposażony również w ppk Javelin.

System kierowania ogniem obejmuje kamery dzienne, kamery termowizyjne i dalmierze laserowe. Możliwa jest praca w trybie hunter-killer dzięki panoramicznemu przyrządowi obserwacyjno-celowniczemu dowódcy. Sko zapewnia wysoką precyzję ognia na dystansie do 3000 m. Pancerz wieży jest modułowy, chroni przed ostrzałem bronią małokalibrową i odłamkami artyleryjskimi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.