Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na indyjskie MH-60R

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł lotniczy, 15 maja 2020

Sikorsky podpisał kontrakt z US Navy (marynarką wojenną Stanów Zjednoczonych Ameryki) na dostarczenie Bhāratīya Nau Senā (BNS, marynarce wojennej Indii) 24 śmigłowców pokładowych MH-60R, przystosowanych do zwalczania okrętów podwodnych i jednostek nawodnych. Wartość umowy to 905 mln USD.

Pierwszy śmigłowiec ma zostać przekazany Hindusom wiosną przyszłego roku / Zdjęcie: US Navy  

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach procedury zagranicznej sprzedaży wojskowej (FMS). Pierwszy śmigłowiec ma zostać przekazany BNS wiosną 2021. Wraz z dwoma kolejnymi ma pochodzić z zapasów US Navy – będą to MH-60R, które nigdy nie weszły do służby. Umożliwi to szybsze rozpoczęcie szkolenia personelu BNS. Pozostałe indyjskie MH-60R będą fabrycznie nowe.

Jak stwierdził Tom Kane, dyrektor programów śmigłowców morskich Sikorsky'ego, szczegóły dotyczące wyposażenia i uzbrojenia indyjskich wiropłatów wciąż są negocjowane przez zainteresowane strony (Indie kupiły MH-60R, 2020-02-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.