Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa EMB-810 w Brazylii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 16 maja 2020

Wczoraj po południu, ok. 17:30 czasu lokalnego z lotniska Sobral w Brazylii wystartował dwusilnikowy samolot Embraer EMB-810. Na jego pokładzie, poza pilotem, znajdował się pacjent chory na Covid-19 i dwaj członkowie personelu medycznego. Mieli lecieć na lotnisko Teresina-Senador Petrônio Portela, do szpitala w rodzinnym mieście pacjenta.

Załadunek chorego na Covid-19 pulmonologa Pedro José Ferreira de Menesesa do samolotu EMB-810 / Zdjęcie: Twitter

Samolot nie dotarł do celu. Z niewiadomych przyczyn rozbił się 30 minut po starcie, w górzystym terenie niedaleko São Benedito w prowincji Ceará. Gdy na polu pod miastem odnaleziono wrak, okazało się, że ten spłonął.

Wszyscy lecący samolotem zginęli. Jedną z ofiar zidentyfikowano jako pulmonologa Pedro José Ferreira de Menesesa. To on był chorym na Covid-19 pacjentem.

Szczątki rozbitego w Brazylii samolotu Embraer EMB-810 Seneca II / Zdjęcie: Twitter

Według Narodowej Agencji Lotnictwa Cywilnego (ANAC), samolot był w dobrym stanie. Jego pilot był doświadczony i dobrze znał region. Ocenia się, że do katastrofy mogła przyczynić się zła pogoda.

Rozbity samolot to dwusilnikowy dolnopłat Embraer EMB-810 Seneca II, zn. rej. PT-RMN, nr ser. 810434. Należał do Top Line Táxi Aéreo z Piauí.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.