Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Intelsat bankrutuje

Astronautyka, Strategia i polityka, 17 maja 2020

13 maja 2020 operator satelitów telekomunikacyjnych Intelsat SA wystąpił do US Bankruptcy Court for the Eastern District of Virginia, Richmond Division, o ochronę procesu restrukturyzacji w ramach przepisów Chapter 11 of the United States Bancruptcy Code. Z wnioskiem do sądu wystąpiła jednocześnie grupa 35 przedsiębiorstw wchodzących w skład koncernu Intelsat. Jednocześnie zaznaczono, że Intelsat General (IGC), który obsługuje rząd USA i zagranicznych klientów wojskowych, nie jest objęty wnioskiem upadłościowym.

Satelita telekomunikacyjny Intelsat 29e o dużej przepustowości łączy z nowej rodziny Epic. Pierwszy egzemplarz został wyniesiony na orbitę geostacjonarną w styczniu 2020 i po próbach uruchomieniowych oraz kalibracji ma wejść do pracy w maju 2020 / Wizualizacja: Boeing

Dług Intelsat jest oceniany na 16 mld USD, co utrudnia utrzymanie płynności finansowej w obliczu prac koniecznych do wykonania w celu zwolnienia pasma elektromagnetycznego C na potrzeby rozwoju telefonii komórkowej 5G w USA. Za zwolnienie pasma C w terminie przedsiębiorstwo ma otrzymać od US Federal Communications Commission (FCC) 4,87 mld USD. Jednak koszty tych prac są oceniane na nawet miliard dolarów.

W oświadczeniu z 14 maja br. Intelsat ogłosił, że dysponuje kwotą potrzebną na dokończenie prac związanych ze zwolnieniem pasma C w postaci gwarancji kredytowych. Jednak wcześniej powstałe zadłużenie może uniemożliwić wykonanie prac w terminie i tym samym nie otrzymanie płatności z FCC. Dodatkowo przedsiębiorstwo powołuje się na kłopoty związane z epidemią koronawirusa nowego typu w wielu krajach świata, gdzie Intelsat świadczy usługi w zakresie łączności satelitarnej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.