Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pojazdy WE dla Australii

Wojska lądowe, 19 maja 2020

Przedstawiciele australijskiego resortu obrony poinformowali, że jeszcze w tym roku rozpocząć ma się realizacja programu LAND 555 Phase 6, który dotyczy nabycia pojazdów walki elektronicznej, łączności i rozpoznania.

Mobilne systemy WE uzupełnią urządzenia plecakowe, zamówione w 2016 w ramach programu Land 500 Phase 1 / Zdjęcie: MO Australii 

Fizyczne rozpoczęcie programu ma zostać potwierdzone w najbliższym czasie przez parlament Australii. Jego realizacja przeprowadzona zostanie w dwóch transzach.

Tranche 1 obejmuje budowę niezbędnej infrastruktury dla 72. Eskadry Walki Elektronicznej wchodzącej w skład 7. Pułku Łączności. Infrastruktura powstanie w Borneo Barracs w Queensland. Przedsięwzięcie ma się rozpocząć w lipcu i zostać zakończone przed końcem br.

Tranche 2 będzie związana z zakupem systemów walki elektronicznej zamontowanych na eksploatowanych przez Australię opancerzonych pojazdach Bushmaster 4x4. Postępowanie przetargowe na Tranche 2 zaakceptowano w 2018 (Tysięczny Bushmaster dla Australii, 2013-06-14).

Wyposażenie pojazdów będzie obejmowało urządzenia zakłócające, urządzenia do wykrywania emisji elektromagnetycznej i systemy dowodzenia i wymiany danych na różnych szczeblach. Radioelektroniczne Bushmastery mają być interoperacyjne z urządzeniami Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii) i Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej australii). Kontrakt na dostawę pojazdów ma zostać podpisany w 2021, zaś wszystkie wozy zostaną dostarczone odbiorcy do 2023.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.