Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TKMS przejmuje stocznię Oceana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 maja 2020

Niemiecki koncern ThyssenKrupp Marine Systems podpisał umowę w sprawie przejęcia stoczni Oceana z Brazylii. Przejęcie odbywa się za pośrednictwem brazylijskiej spółki zależnej ThyssenKrupp Marine Systems do Brasil. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Oceana została wybrana jako preferowana stocznia do budowy czterech fregat typu Tamandaré dla Marinha do Brasil / Zdjęcie: Oceana

Oceana została wybrana jako preferowana stocznia do budowy czterech fregat typu Tamandaré dla Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii). Transakcja wymaga zgody brazylijskich organów antymonopolowych i oficjalnego wejścia w życie umowy dotyczącej fregat, co spodziewane jest w połowie tego roku.

Stocznia Oceana została założona w 2013 jako producent jednostek dostarczających zaopatrzenie na morskie platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego.

W ciągu najbliższych dwóch lat na potrzeby budowy fregat typu Tamandaré zakład zatrudni ok. 800  pracowników. Dostawy okrętów planowane są na l. 2025–2028 (Brazylia zamówiła 4 korwety A100, 2020-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.