Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się Mi-28N

Lotnictwo wojskowe, 07 lipca 2009

19 czerwca na poligonie pod Moskwą rozbił się śmigłowiec Mi-28N. Dopiero dziś donosi o tym Kommiersant.

Do wypadku doszło na ogólnowojskowym poligonie gorochowieckim Moskiewskiego Okręgu Wojskowego. Mi-28N wykonywał strzelania w zawisie na wysokości ok. 40 m. Gazy z niekierowanych pocisków rakietowych zdestabilizowały pracę wlotów powietrza do silników, co spowodowało gwałtowne zmniejszenie mocy napędu. Załoga usiłowała awaryjnie lądować, ale lewe podwozie wpadło w dziurę, śmigłowiec przechylił się, co doprowadziło do złamania belki ogonowej i zniszczenia wirnika głównego.

Członkowie załogi opuścili rozbity śmigłowiec, nie odnosząc żadnych obrażeń. Byli to piloci z 344. Ośrodka szkolenia bojowego w Torżku.

Kommiersant przytacza kilka wersji wydarzeń różniących się szczegółami. Według źródła w ministerstwie obrony, powodem wypadku była awaria automatyki sterowania uzbrojeniem, co spowodowało przypadkowe wystrzelenie npr zamiast uruchomienia działka. Z kolei informator z kompanii Roswertol twierdzi, że przyczyną był błąd załogi.

Rozbity śmigłowiec znajduje się obecnie w wytwórni Mila. Jej specjaliści mają ocenić, czy Mi-28N nadaje się do naprawy.

Próby państwowe Mi-28N zakończyły się pod koniec 2008. Ministerstwo obrony zamówiło 47 śmigłowców tego typu. Pierwsza partia 6 maszyn została dostarczona 487. Pułkowi śmigłowcowemu w Budionnowsku w kwietniu br.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.