Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykańska pomoc dla Nigru

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 czerwca 2020

W ostatnich dniach maja amerykańska ambasada w Nigrze przekazała Siłom Zbrojnym Nigru 10 samochodów ciężarowych Mercedes Atego i nowo wybudowane magazyny wojskowe. W uroczystości wziął udział minister obrony Nigru, Issoufou Katambé, amerykański ambasador w Nigrze Eric Whitaker i najwyżsi przedstawiciele lokalnych sił zbrojnych.

Przekazania wsparcia o wartości ponad 1,4 mln USD odbyło się na terenie Centralnej Dyrekcji Zaopatrywania Nigru / Zdjęcie: Ambasada USA w Nigrze

Wartość przekazanych pojazdów sięga 1 mln USD. Będą one przeznaczone głównie do transportu żołnierzy (maksymalnie 15). Przekazane magazyny o powierzchni 300 m² posłużą do bezpiecznego składowania części zamiennych używanych przez Niger pojazdów. Budowa magazynów kosztowała 430 tys. USD.

Jest to kolejne wsparcie skierowane dla wojsk wchodzących w skład G5 Sahel Joint Force. Siły te są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności w zachodniej części kontynentu. Dotychczas Amerykanie przekazali już 60 samochodów opancerzonych Mamba i 4 samoloty Cessna 208 Caravan wraz z częściami zamiennymi, szkoleniem załóg i infrastrukturą i wsparciem programu. W ubiegłym roku zakończyła się również inwestycja o wartości 16,5 mln USD. Zbudowane zostało nowoczesne centrum dowodzenia i kontroli przeznaczone dla SZ Nigru.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.