Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lotnisko w Pradze wychodzi z kryzysu

Lotnictwo cywilne, 16 czerwca 2020

Port lotniczy im. Václava Havla w Pradze ogłosił, że 17 operujących z niego linii lotniczych zapowiedziało chęć wznowienia lotów na 55 trasach, z których 10 jest już obsługiwanych. Oznacza to powrót do poziomu 1/3 ruchu lotniczego, który lotnisko to osiągnęło w ubiegłym roku.

Do chwili obecnej 17 linii lotniczych potwierdziło wznowienie lotów na lotnisko w stolicy Czech / Zdjęcie: Port lotniczy im. Václava Havla w Pradze

W tym tygodniu mają zostać wznowione bezpośrednie rejsy na 7 trasach do: Belgradu, Brukseli, Budapesztu, Košic, Keflaviku, Manchesteru i Monachium. Praskie lotnisko otrzymało już potwierdzenie wznowienia lotów do ponad połowy kluczowych portów lotniczych. Obecnie trwają negocjacje władz lotniska z przedstawicielami linii lotniczych w celu rozszerzenia w najbliższych tygodniach siatki połączeń o kolejne destynacje.

Dzięki naszym skrupulatnym i intensywnym negocjacjom z liniami lotniczymi, lotnisku w Pradze udaje się stopniowo wznawiać bezpośrednie połączenia lotnicze, które były dostępne dla pasażerów przed pandemią SARS-CoVID-2 i związanym z nią światowym kryzysem. W tej chwili potwierdziliśmy wznowienie operacji na 55 bezpośrednich trasach. Linie lotnicze wracają na swoje trasy z Pragi wraz z łagodzeniem obostrzeń w podróżowaniu, a przede wszystkim w odpowiedzi na zapotrzebowanie pasażerów na latanie. To właśnie ono będzie kluczowe dla wznowienia połączeń lotniczych w nadchodzących tygodniach i miesiącach –powiedział prezes zarządu lotniska w Pradze Vaclav Rehor.

Wśród przywróconych tras znalazły się m.in. trzy zupełnie nowe – do Warny i Tirany obsługiwane przez Wizz Air i realizowane przez Czech Airlines rejsy na lotnisko London-Heathrow.

Naszym głównym celem jest wznowienie bezpośrednich regularnych połączeń lotniczych do kluczowych destynacji, które są głównymi miastami europejskimi wykorzystywanymi jako ważne węzły przesiadkowe. Należą do nich np.: Londyn, Frankfurt, Paryż, Amsterdam, Madryt i Wiedeń. W sumie wybraliśmy 45 takich lotnisk i otrzymaliśmy już potwierdzenie wznowienia lotów na 24 z nich, czyli na ponad połowę – dodał Vaclav Rehor.

Do końca tego tygodnia 12 linii lotniczych będzie obsługiwać łącznie 17 bezpośrednich tras z Pragi. Pasażerowie muszą jednak nadal zwracać szczególną uwagę na warunki podróżowania określone przez rządy poszczególnych państw, do których się udają (Lotnisko w Pradze na żywo, 2020-02-25).

Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów są naszym największym priorytetem. Dlatego wprowadziliśmy ścisłe środki bezpieczeństwa na lotnisku, które obejmują głównie zmiany operacyjne, procedury higieniczne i dostęp do informacji. W tym kontekście pasażerowie muszą przestrzegać jasno określonych zasad obowiązujących na terenie lotniska, takich jak noszenie osłon twarzy, utrzymywanie bezpiecznej odległości i zwracanie należytej uwagi na higienę rąk – powiedział Vaclav Rehor.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.