Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Radary dla niemieckich Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 czerwca 2020

Komisja budżetowa Bundestagu zatwierdziła wczoraj, 17 czerwca, zakup pokładowych stacji radiolokacyjnych Captor-E z anteną fazowaną dla Eurofighterów Luftwaffe (wojsk lotniczych). W listopadzie ub.r. Kurt Rossner, szef działu samolotów bojowych Airbus Defence and Space, poinformował, że będą to urządzenia w wersji z wielokanałowym odbiornikiem, oznaczonej jako Mk 1.

110 niemieckich Eurofighterów zostanie wyposażonych w nowe radary Captor-E z anteną fazowaną / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak donoszono wcześniej, przedsięwzięcie, wartości 1 mld euro, ma dotyczyć 79 samolotów z 2. transzy dostaw i 31 z 3. transzy dostaw. Stanowiska w tej kwestii nie zabrała Hiszpania, która miała być zainteresowana analogiczną modernizacją 19 Eurofighterów z 3. transzy produkcyjnej używanych przez Ejercito del Aire (wojska lotnicze).

Głównym wykonawcą prac będzie niemiecki koncern Hensoldt, który przewiduje w związku z tym zwiększenie zatrudnienia o 400 wysoko kwalifikowanych pracowników. Projekt realizowany będzie we współpracy z Airbusem i hiszpańską Indrą.

W radary Captor-E mogą zostać wyposażone także niemieckie Eurofightery, które byłyby dostarczane w ramach projektu Quadriga (Kwadryga), polegającego na zastąpieniu 26 samolotów jedno- i 7 dwumiejscowych z 1. transzy, eksploatowanych obecnie przez Luftwaffe oraz 40 samolotów tego typu z 5. transzy (plus 15 jako opcja), przystosowanych do prowadzenia walki elektronicznej (Wielkie zakupy Luftwaffe, 2020-04-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.