Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finał testów RBS-98

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 czerwca 2020

Szwedzka Försvarsmakten (FMV, agencja zamówień obronnych) ogłosiła zakończenie testów systemu przeciwlotniczego krótkiego zasięgu Robotsystem 98 (RBS-98). Strzelania weryfikujące jego gotowość do służby operacyjnej w jednostkach bojowych przeprowadzono na poligonie w Vidsel.

Pojedyncza wyrzutnia RBS-98 mieści cztery pociski IRIS-T / Zdjęcie: Försvarsmakten 

Teraz możemy kontynuować integrację systemu RBS-98 w nowych batalionach przeciwlotniczych. Strzelanie potwierdziło wszystkie oczekiwania i założenia wobec systemu – skomentował zakończenie prób obecny na poligonie ppłk Thomas Wssman, zastępca dowódcy Luftvärnsregementet (pułku obrony powietrznej)

RBS-98 to system przeciwlotniczy krótkiego zasięgu będący odmianą IRIS-T SLS produkcji Diehl Defence. Efektorem systemu są pociski IRIS-T, niemal tożsame z kpr p-p przenoszonymi przez samoloty wielozadaniowe JAS 39 Gripen.

Różnice sprowadzają się do pewnych zmian w oprogramowaniu pocisku. RBS-98 umieszczony jest na gąsienicowym transporterze przegubowym Bandvagn 410 (miejscowe oznaczenie BvS 10), co zapewnia mu wysoką mobilność taktyczną. W przyszłości RBS-98 będzie współpracował ze szwedzkimi systemami Patriot, zapewniając wielowarstwową obronę przeciwlotniczą terytorium Szwecji (Pierwszy test RBS-98, 2019-11-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra