Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz amunicji przeciwnurkowej

Marynarka wojenna, Wojska specjalne, Przemysł zbrojeniowy, 26 czerwca 2020

Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce 24 czerwca odbył się pokaz, przeznaczonej do granatników kal. 40 mm, amunicji przeciwnurkowej 40x46 mm RLV-AD, oferowanej przez przedsiębiorstwo Works 11 Siłom Zbrojnym RP (Marynarce Wojennej i Siłom Specjalnym). Strzelania przeprowadzono z użyciem granatnika rewolwerowego Milkor M32A1.

Strzelania amunicji przeciwnurkowej  RLV-AD przeprowadzono z użyciem granatnika rewolwerowego Milkor M32A1/ Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Nabój RLV-AD (AD – Anti-Diver), produkowany przez bułgarską spółkę Arsenal, po raz pierwszy zaprezentowano w 2012. Przeznaczony jest do ochrony statków i portów przed płetwonurkami przeciwnika. Jego masa wynosi 267 g, długość to 134 mm.

Ładunek bojowy pocisku stanowi mieszanka termobaryczna TBC-3 pozwalająca na obezwładnienie (oszołomienie, dezorientację) przeciwnika w promieniu do 100 m oraz jego porażenie w promieniu do 30 m od miejsca detonacji. Granat, o niskiej prędkości wylotowej 76 m/s, ma zasięg maksymalny do 400 m. Wyposażony jest w zapalnik AF44, który w odległości 10-40 m od strzelca uzbraja granat i detonuje go w wodzie na głębokości ok. 5 m. Pocisk ma również samolikwidator, zapewniający samozniszczenie po 14-19 s od wystrzelenia.

Nabój RLV-AD może być użyty w granatnikach 40 mm wykorzystujących amunicję standardu 40x46, zarówno podlufowych (np. bułgarskich Arsenal UBGL-M6, UBGL-M7 i UBGL-M16, amerykańskich M203, czy niemieckich HK69), jak i autonomicznych (np. Arsenal UGGL-M1, amerykański M79 czy niemiecki HK69A).

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.