Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy tureckich niszczycieli czołgów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 26 czerwca 2020

Według informacji opublikowanych przez turecki serwis Daily Sabah siły zbrojne Turcji odebrały kolejną partię 26 niszczycieli czołgów Kaplan 10. Dostawcą pojazdów jest turecka spółka FNSS.

Pojazdy Kaplan 10 z najnowszej dostawy uzbrojone są w ppk OMTAS (Mizrak-O) / Zdjęcie: FNSS

Kaplan 10 jest najlżejszym z rodziny tureckich pojazdów gąsienicowych. Główne uzbrojenie stanowi moduł uzbrojenia ARCT z podwójną wyrzutnią ppk. Jego masa nie przekracza 600. Pojazdy z najnowszej dostawy uzbrojone są w tureckie ppk OMTAS (Mizrak-O) produkcji Roketsan. Wcześniejsze dostawy obejmowały niszczyciele wyposażone w rosyjskie ppk Kornet-E (Turcja odbiera kolejne Kaplany 10, 2020-04-01).

Turecki resort obrony zamówił w 2016 łącznie 260 niszczycieli czołgów. 184 stanowić będą gąsienicowe Kaplan 10, natomiast pozostałe 76 będzie umieszczone na platformie kołowej PARS 4x4 STA. Pierwsze dostawy niszczycieli kołowych miały miejsce jeszcze w ubiegłym roku.

Daily Sabah poinformował również o rozpoczęciu testów przez nowy turecki pojazd amfibijny. Przewiduje się, że jego dostawy rozpoczną się w 2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra