Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skrzydła na fali

Imprezy branżowe, Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 30 czerwca 2020

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie pragnie zaprosić na jubileuszową wystawę czasową Skrzydła na fali, prezentującą wybrane wątki z historii polskiego lotnictwa morskiego. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną archiwalne fotografie, modele samolotów, umundurowanie i uzbrojenie, a także osobiste pamiątki.

Wernisaż wystawy odbędie się 15 lipca 2020, o godz. 12:00 w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1.

/ Ilustracja: Muzeum SP

Dla miłośników lotnictwa morskiego gratką będzie z pewnością oryginalne śmigło z samolotu Lublin R-VIII, wydobyte w 2015 z Morza Bałtyckiego, oraz elementy jedynego wodnosamolotu pływakowego typu CANT Z-506 B Airone (Czapla) z 1939, odnalezione w jeziorze Siemień k. Parczewa w 2007.

Wystawiona będzie także makieta lotniska Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku w skali 1:150, prezentująca budowle lotniska w tym lotniska trawiastego i fragment zatoki Puckiej z sierpnia 1939. Pokazane na niej będą m.in. hangary lotnicze, slip dla samolotów z modelem samolotu wyciąganego na brzeg przez marynarzy, domek pilotów, słupek zaślubinowy z 1920, a także modele samolotów: CANT Z.506B , Lublin R XIII ter/hydro, Lublin R VIII ter/hydro RWD 17W i FBA 17 Schreck HE.2.

Będzie to również okazja do obejrzenia wystawy z cyklu Na krawędzi żywiołów. Lotnictwo morskie w rysunkach Jarosława Wróbla – ponad 60 prac wybitnego rysownika i ilustratora wielu publikacji o tematyce lotniczej i wojskowej.

Uzupełnieniem będą statki powietrzne prezentowane na ekspozycji plenerowej, m. in:, śmigłowce ratownicze Mi-14 PS SAR i Mi-2 służące w 29 Darłowskiej Eskadrze Lotniczej, śmigłowiec zwalczania okrętów podwodnych Mi-4ME.

W trakcie imprezy referaty wygłoszą prof. nadzw. dr hab. Andrzej Olejko (Od hydroplanów do wiatraków nad Bałtykiem) i ppłk dr inż. Andrzej Truskowski (Lotnictwo morskie po II wojnie światowej). Obecni będą także autorzy i wydawcy publikacji 100 lat morskich skrzydeł Polski, 100 lat polskiego lotnictwa morskiego, Zaczęło się w Pucku – Stanisław Januszewski, Andrzej Olejko, Ireneusz Makowski, Mariusz Konarski, Krzysztof Kirschenstein, Jarosław Wróbel i Marcin Braszak.

Wystawa prezentowana będzie do 30 września 2020.

Patronem medialnym wystawy jest ML Skrzydlata Polska.


Drukuj Góra