Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2500. Apache dostarczony

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 01 lipca 2020

Boeing poinformował o niedawnym przekazaniu użytkownikowi 2500. śmigłowca uderzeniowego AH-64 Apache. Wiropłat, model AH-64E, przeznaczony jest dla lotnictwa US Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki).

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Pierwszy seryjny Apache – AH-64A – opuścił zakłady Hughes Helicopter w Mesa w Arizonie 30 września 1983 i został przekazany US Army w styczniu 1984. W tym samym roku spółka została sprzedana koncernowi McDonnell Douglas i wkrótce potem zmieniła nazwę na McDonnell Douglas Helicopters, nadal kontynuując produkcję AH-64.

W 1997 dział MDD zajmujący się produkcją śmigłowców wojskowych został przejęty przez Boeinga, a zakłady w Mesa nieprzerwanie produkują Apache do dnia dzisiejszego. Do 1997 zmontowano tam 937 AH-64A (niowych i przebudowanych).

Do 2013 wyprodukowano ponad 1000 AH-64D, a od 2011 w Arizonie wytwarzane są najnowsze AH-64E, których powstało już ponad 500 (Maroko zamawia AH-64E, 2020-06-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra