Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Air France już w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 03 lipca 2020

Dziś, 3 lipca, przed południem, w Krakowie odbyła się oficjalna inauguracja nowego połączenia rejsowego Air France. W pierwszych tygodniach linia będzie oferować rejsy z Paryża (CDG) do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice od 2 do 4 razy w tygodniu, a docelowo, po 27 lipca br. – raz dziennie.

/ Zdjęcie: Air France

Do tej pory Air France oferowały loty z Polski z dwóch miast – z Warszawy i Wrocławia, przez krótki czas były też obecne w Krakowie z sezonowym połączeniem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016. Do Krakowa, od 5 lat, latają też KLM. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią SARS-CoV-2, linie stopniowo reaktywują swoją siatkę połączeń. Latem tego roku, Air France planują zaoferować blisko 150 kierunków.

Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy dziś zainaugurować nowe połączenie na trasie Kraków-Paryż, co dowodzi pewności i zaufania, jakie Air France pokładają w polskim rynku. W ciągu ostatnich kilku lat Grupie Air France KLM udało się rozbudować siatkę połączeń z/do Polski, uruchamiając 4 nowe trasy. […] Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Krakowa do Paryża, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Małopolski. Od dziś krakowiacy będą mogli skorzystać z wygodnych i bezpiecznych lotów Air France, aby odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata […]. W lipcu i sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już blisko 150 kierunków […]. Stanowi to około 80% wszystkich destynacji oferowanych przez Air France. […] – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France, podczas dzisiejszej inauguracji w Krakowie.

Dzisiejsza inauguracja połączenia Air France na trasie Paryż – Kraków – Paryż cieszy nas  podwójnie. Długo oczekiwane przez pasażerów rejsy łączące lotnisko Charlesa de Gaulle’a z Krakowem, to część konsekwentnie budowanej strategii siatki połączeń zaburzonej przez pandemię koronawirusa 2,5-miesięcznym wstrzymaniem lotów pasażerskich. Staramy się na nowo odtworzyć dobrze zapamiętany obraz tętniącego życiem krakowskiego lotniska, z uwzględnieniem  nowych wymogów sanitarnymi, które zapewniają pasażerom bezpieczeństwo i komfort [ …] – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu MPL Kraków-Balice (Nowa trasa Wizz z Krakowa, 2020-06-09, Kontrakt na rozbudowę Balic, 2020-05-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.