Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

B-52H ćwiczy z lotnictwem pokładowym

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 lipca 2020

Bombowiec strategiczny B-52H Stratofortress z 96th Bomb Squadron z 2nd Bomb Wing z bazy US Air Force w Barksdale w stanie Luizjana, wykonał lot szkoleniowy z samolotami operującymi z dwóch lotniskowców US Navy – USS Nimitz (CVN 68) i USS Ronald Reagan (CVN 76). Misja trwała 28 godzin.

W ćwiczeniu z B-52H wzięły udział samoloty wielozadaniowe F/A-18E/F Super Hornet, walki elektronicznej EA-18G Growler oraz kierowania i wczesnego ostrzegania E-2 Hawkeye / Zdjęcie: PACAF

B-52H wystartował z Barksdale 2 lipca. Główną część ćwiczenia, polegającą na sprawdzeniu i ocenie zdolności załogi Stratofortress do dowodzenia i kierowania działaniami połączonymi w strefie antydostępowej i przy pogorszonej łączności oraz zdobyciu doświadczenia umożliwiającego opracowanie taktyki, technik i procedur operowania w takich warunkach, przeprowadzono nad wodami Morza Południowochińskiego. Po zakończeniu manewrów B-52H wylądował w bazie Andersen na wyspie Guam, 4 lipca.

Podczas tego lotu pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie dotrzeć z naszej macierzystej bazy do dowolnego miejsca na świecie, wykonać misje, szybko odnowić gotowość w wysuniętej bazie operacyjnej i kontynuować działania – powiedział dowódca 96th BS ppłk Christopher Duff.

Działając w całym regionie Indo-Pacyfiku jednostki naszej floty wciąż szukają okazji, aby polepszyć nasze zdolności i biegłość w prowadzeniu operacji połączonych. Niektóre z ostatnich ćwiczeń, w których brały udział samoloty B-52H i B-1B US Air Force oraz samoloty i okręty US Navy były dla nas dobrą okazją do wspólnego planowania i koordynowania misji, od czego zależy bezpieczne i skuteczne działanie – dodał kmdr por. Joshua Fagan, kierujący operacjami lotniczymi Task Force 70 (B-2A nad Arktyką , 2020-06-19, B-52H na Dalekiej Północy, 2020-06-04, USS Ronald Reagan i chińskie okręty, 2019-09-29, F-35B w demonstracji siły, 2017-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.