Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

100 kierunków Emirates SkyCargo

Lotnictwo cywilne, 08 lipca 2020

Już w tym miesiącu Emirates SkyCargo, zajmujące się przewozem towarów linie lotnicze należące do Emirates, będą obsługiwały loty do 100 kierunków na 6 kontynentach. Nowe miasta dodane do siatki połączeń to m.in. Akra, Algier, Ateny, Fort Lauderdale, Glasgow, Larnaka, Los Angeles, Male, Moskwa-Szermietiewo, Phnom Penh, Rzym, Santiago, Sijalkot i Tunis.

/ Zdjęcie: Emirates SkyCargo

Powiększenie siatki połączeń Emirates SkyCargo to odpowiedź na rosnącą aktywność gospodarczą i zapotrzebowanie na przewóz ładunków lotniczych z rynków na całym świecie, a także zwiększoną liczbę operacji wykonywanych przez Emirates. Dzięki oferowaniu różnych częstotliwości lotów cargo, zarówno codziennych jak i cotygodniowych do głównych rynków produkcyjnych i konsumenckich, przewoźnik pomaga w dostarczaniu towarów niezbędnych w walce z pandemią, a także maszyn i urządzeń produkcyjnych. Istniejące połączenia Emirates SkyCargo wspomagają też kilka kluczowych sektorów gospodarki na globalnych szlakach handlowych.

Ponadto, poza regularnymi trasami, każdego tygodnia Emirates SkyCargo obsługują kilka specjalnych lotów czarterowych, transportując szeroką gamę towarów jak środki ochrony osobistej, farmaceutyki, żywność czy dużych rozmiarów maszyny wraz z ich elementami.

Oprócz załadunku towarów w luku bagażowym pod pokładem Emirates SkyCargo umożliwiają transport wybranego ładunku na fotelach pasażerskich i w schowkach bagażowych Boeingów 777-300ER. Ostatnio przewoźnik przekształcił 10 samolotów tego modelu, usuwając część foteli klasy ekonomicznej w kabinie pasażerskiej, by stworzyć miejsce na dodatkowy ładunek. Emirates SkyCargo operują także 11 frachtowcami Boeing 777F latającymi każdego tygodnia do ponad 30 miejsc (Emirates przebudowują Boeingi 777, 2020-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.