Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wspólne ćwiczenia KOSG i 1. BSP

Służby państwowe, Wojska lądowe, 10 lipca 2020

6 i 7 lipca br. żołnierze 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa i funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza odbyli wspólne ćwiczenia.

Podczas szkolenia doskonalone były m.in. umiejętności z zakresu ratownictwa pola walki (ang. combat life saver) / Zdjęcia: 1. BSP  

Podczas pierwszego dnia szkolenia w Rzeszowie doskonalone były umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią BLOS (Broń-Lufa-Otoczenie-Spust), techniki obezwładniania przeciwnika bez użycia broni, walka wręcz i ratownictwo pola walki (ang. combat life saver).

Następnego dnia zajęcia prowadzone były w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Trzcianiec, gdzie realizowane były ćwiczenia na posterunkach obserwacyjnych i działania w terenie zurbanizowanym.

Współpraca pomiędzy obiema jednostkami ma bardzo długą tradycję. Zarówno 1. Batalion Strzelców Podhalańskich jak i Karpacki Oddział Strzyży Granicznej z Nowego Sącza dziedziczą tradycje 1. Pułku Strzelców Podhalańskich. Ponadto Karpacki oddział SG stacjonuje w historycznych koszarach 1. PSP.

Współpraca wojska i Straży Granicznej obejmuje nie tylko patrolowanie granic i wspólne szkolenie, ale stanowi także element zacieśniania więzi służb mundurowych.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.