Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Praktyki zawodowe w Swiss

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 10 lipca 2020

Swiss International Air Lines ogłosiły podjęcie współpracy ze szkołą zawodową Bülach w Szwajcarii, obejmującej letnie praktyki zawodowe.

W programie letnich praktyk w liniach Swiss weźmie udział 30 uczniów ze szkoły zawodowej w Bülach / Zdjęcie: Swiss International Air Lines

W letnim programie praktyk w Swiss Technics weźmie udział 30 młodych kobiet i mężczyzn, co pozwoli im na zdobycie praktycznych umiejętności inżyniera lotniczego. Współpraca ze szkołą zawodową w Bülach pozwoli na zwiększenie efektywności szkolenia uczniów Swiss dzięki licznym modułom z matematyki, fizyki, elektrotechniki i elektroniki, które są teraz prowadzone w szkole Bülach. Zajęcia będą prowadzone w języku niemieckim i angielskim.

Widzę wiele pozytywów tej nowej współpracy. Dzięki integracji kilku modułów szkoleniowych Swiss z programem nauczania zawodowego możemy teraz zapewnić naszym uczniom więcej dni szkolenia praktycznego, co ma kluczowe znaczenie w procesie zdobywania licencji. Nowy model praktyk wyeliminuje również niektóre powtórzenia, które obecnie mamy w ramach zajęć oferowanych w szkole i podczas naszego szkolenia wewnętrznego – powiedział Stephan Regli, szef działu technicznego Swiss.

W ciągu najbliższych kilku lat w wyniku trendów demograficznych, w liniach Swiss znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na inżynierów lotniczych. To sprawia, że przewoźnik ten bardzo mocno angażuje się w szkolenie praktykantów, oferując tego typu szkolenia jako jedyny w Szwajcarii (Grupa Lufthansa przywraca połączenia, 2020-07-02, Swiss walczą z SARS-CoV-2 , 2020-04-30).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.