Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czarnogórscy piloci Jet Rangerów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Publikacje, 23 lipca 2020

Dnevne Novine – dziennik wychodzący w stolicy Czarnogóry, Podgoricy – opublikował informacje o przebiegu szkolenia pilotów wojsk lotniczych tego kraju – Vazduhoplovstvo Vojske Crne Gore we Francji na nowo zakupionych dla nich śmigłowcach Bell 505 Jet Ranger X.

Ciekawostką jest to, że informację prasową o szkoleniu pilotów czarnogórskich wojsk lotniczych we Francji umieścił na swoim profilu twitterowym minister obrony – Predrag Boszkowić / Ilustracja: Twitter – Predrag Boskovic

Dwa Jet Rangery X rząd w Podgoricy nabył za 3,26 mln EUR na mocy kontraktu podpisanego w maju 2020. Pierwszy zostanie dostarczony do końca lipca 2020, drugi – na początku 2021. Dalsze dwa mają zostać zakontraktowane w przyszłym roku. Oznacza to, iż lotnictwo wojskowe Czarnogóry będzie pierwszą formacją militarną wyposażoną w ten typ śmigłowca. Sygnalizuje to także, że Bell Helicopters Textron Canada po poprzedniej dostawie 3 Bell 412 (1 używany i 2 nowe) staje się strategicznym dostawcą wiropłatów dla rządu w Podgoricy.

Według pilota wojsk lotniczych Czarnogóry, Duszana Rodowicia, jednego z 3 lotników wysłanych na szkolenie w pilotażu śmigłowców Bell 505 Jet Ranger X, cały cykl treningowy miał miejsce we Francji – w Le Cannet-des-Maures koło Nicei. Obejmował on 6-dniowy intensywny kurs w autoryzowanej przez Bell’a spółce – Helideal: 36 h zajęć teoretycznych (2 dni) i 5 h lotów. Rodowić poinformował dziennikarzy, że podczas 3 dni zajęć w powietrzu z instruktorami latano dwa razy dziennie. Podał także, że 8 mechaników obsługi naziemnej przeszło szkolenie techniczne w Bell Training Academy w Fort Worth w Teksasie.

Na podstawie informacji naszego koresponedenta Igora Bożinowskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.