Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bratobójczy ostrzał Abramsów

Wypadki, Wojska lądowe, 25 lipca 2020

20 lipca 2020 w czasie ćwiczeń na poligonie bazy Fort Bliss w Teksasie jeden z uczestniczących w nich czołgów M1A2 Abrams strzelił omyłkowo do innego czołgu tego typu. Oba czołgi należały do 3rd Armored Brigade Combat Team. Do trafienia doszło z odległości ok. 2,5 km podczas strzelania do ruchomych celów.

Czołg M1 Abrams z C Company, 1st Battalion, 13th Armored Regiment strzela do celu amunicją ćwiczebną kal. 120 mm / Zdjęcie: US Army – Sgt. Kevin Bromley

Abrams został trafiony pociskiem 120 mm M1002 Target Practice Multipurpose Tracer (TPMP-T), który jest ćwiczebnym odpowiednikiem taktycznego M830A1 High Explosive Anti-Tank Multipurpose Tracer (HEAT-MP-T). Amunicja tego typu jest używana w czasie ćwiczeń dla uzyskania skutków maksymalnie zbliżonych do użycia amunicji bojowej. Ma zasięg ok. 8 km.

Pocisk ćwiczebny nie przebił pancerza, ale uszkodził zainstalowane na nim czujniki zewnętrzne czołgu M1 Abrams / Zdjęcie: onefattatnker 4h

Trafiony czołg został uszkodzony, a jeden z członków jego załogi odniósł obrażenia. Po opatrzeniu na miejscu przewieziono go do szpitala.

Nie wiadomo, co było przyczyną incydentu. Badają to specjaliści z 1st Armored Division.


Drukuj Góra