Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Skyhawka w Szwajcarii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 26 lipca 2020

Wczoraj około południa z lotniska Reichenbach BE w Szwajcarii wystartowała Cessna Skyhawk. Na jej pokładzie znajdowały się 4 osoby – 2 Szwajcarów i 2 Austriaków. Po locie widokowym mieli wrócić na miejsce startu.

Wrak samolotu Cessna 172R Skyhawk, który rozbił się wczoraj w Szwajcarii na lodowcu Gletscherspitze o wysokości ok. 3 km / Zdjęcie: facebook – rro

Z niewiadomych przyczyn ok. 12:25 czasu lokalnego samolot rozbił się. Jego wrak znaleziono w pobliżu szczytu lodowca Gletscherspitze nad Blatten w Lötschental. Okazało się, że rozbity samolot częściowo spłonął.

Ratownicy stwierdzili, że wszyscy lecący samolotem zginęli. To 50- i 66-letni Szwajcarzy oraz 46- i 50-letni Austriacy.

Rozbity samolot to jednosilnikowa Cessna 172R Skyhawk, zn. rej. HB-TLF, nr ser. 17281391. Należała do Fluggruppe Reichenbach.


Drukuj Góra