Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontyngent RAAF na Guam

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 lipca 2020

W ramach amerykańsko-australijskich ćwiczeń Regional Presence Deployment, które rozpoczęły się 21 lipca i potrwają do 2 sierpnia, Royal Australian Air Force (RAAF) wysłały na wyspę Guam kontyngent lotniczy złożony z samolotów wielozadaniowych F/A-18A Classic Hornet i walki radioelektronicznej EA-18G Growler oraz samolotu rozpoznania radarowego i dowodzenia E-7A Wedgetail i samolotu tankująco-transportowego KC-30A. Grupą dowodzi Wing Commander Jason Easthope. Pod jego pieczą znajduje się 150 osób personelu lotniczego i obsługi naziemnej z RAAF Base Amberley z Queensland i RAAF Base Williamtown z Nowej Południowej Walii.

Australijski samolot wczesnego ostrzegania, rozpoznania radarowego i dowodzenia E-7A Wedgetail w trakcie pobierania paliwa z tankowca. Konstrukcja powstała na bazie płatowca samolotu pasażerskiego Boeing 737-700. Podobnie skonfigurowane samoloty są użytkowane także przez wojska lotnicze Korei Południowej i Turcji / Zdjęcie: RAAF

Na Guam udała się także morska grupa bojowa śmigłowcowca HMAS Canberra (L02) z okrętami towarzyszącymi: niszczycielem rakietowym HMAS Hobart (DDG 39), fregatami HMAS Stuart (FFH 153) i HMAS Arunta (FFH 151) oraz tankowcem floty HMAS Sirius (O 266). Okręty te kilka dni temu zakończyły ćwiczenia na Morzu Południowochińskim z grupą bojową lotniskowca atomowego Ronald Reagan (CVN 76).

Po zakończeniu ćwiczeń na Guam kontyngent lotniczy powróci do Australii, a grupa bojowa śmigłowcowca HMAS Canberra przejdzie na Hawaje. Tam weźmie udział w dużych manewrach morskich 27th Rim of the Pacific (RIMPAC), zaplanowanych na17 do 31 sierpnia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.