Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Aresy dostarczone

Wojska lądowe, 28 lipca 2020

British Army opublikowała 27 lipca informację o odebraniu pierwszej partii sześciu gąsienicowych transporterów opancerzonych Ares. Pojazdy trafiły do Household Cavalry Regiment stacjonującego w Bulford w hrabstwie Wiltshire.

Nowe pojazdy gąsienicowe rodziny Ares będą trafiać do brygad piechoty i nowo formowanych brygad uderzeniowych zastępując wozy rodziny CVR(T) / Zdjęcie: British Army

Jest to pierwsza jednostka bojowa wyposażona w nowe transportery. Natomiast w lutym ubiegłego roku zrealizowano dostawę sześciu Aresów do centrum szkoleniowego w Bovington. Rozpoczęcie dostaw do jednostek liniowych oznacza znaczny postęp w realizacji programu wymiany floty pojazdów gąsienicowych British Army.

Ares jest przedstawicielem rodziny pojazdów opancerzonych Ajax, pozyskiwanych obecnie przez Wielką Brytanię. Do British Army trafią łącznie 93 Aresy będące odmianą transportera opancerzonego. Są one przystosowane do przewozu czterech żołnierzy desantu. Ich uzbrojenie stanowi zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Protector z wkm kal. 12,7 mm.

W ramach umowy z 2014 o wartości 3,5 mld GBP Brytyjczycy odbiorą 589 pojazdów rodziny Ajax. Poza transporterami Ares zamówienie obejmuje 245 bojowych wozów rozpoznawczych Ajax, 112 wozów dowodzenia Athena, 51 wozów rozpoznania inżynieryjnego Argus, 50 wozów zabezpieczenia technicznego Apollo i 38 wozów ewakuacji technicznej Atlas (Brytyjczycy odbierają Ajaxy, 2019-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra