Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Herona TP dla Luftwaffe

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 29 lipca 2020

Koncern Israeli Aerospace Industries (IAI) poinformował 26 lipca 2020 o wykonaniu pomyślnego oblotu pierwszego egzemplarza bezzałogowego samolotu Heron TP (nr takt. 121) przeznaczonego dla Luftwaffe (niemieckich wojsk lotniczych).

Niemiecki Heron TP (nr takt. 121) przed pierwszym lotem / Zdjęcie: IAI

W czerwcu 2018 niemieckie ministerstwo obrony podpisało z IAI umowę na wynajem dla potrzeb Bundeswehry (sił zbrojnych Niemiec) 5 bezzałogowych statków latających Heron TP. Szacowano, że przedsięwzięcie pochłonie ok. miliarda euro do 2027. Według Niemców leasing Heronów TP jest rozwiązaniem przejściowym do czasu pozyskania bsl EuroMALE (Niemcy wypożyczają Herony TP, 2018-06-14).

 

Niemiecki Heron TP jest zmodyfikowaną wersją bezzałogowca Eitan, użytkowanego przez izraelskie wojska lotnicze. Jest to UAV klasy MALE (przystosowany do operowania na średniej wysokości 7000 m i wyżej ze względu na zagrożenie pociskami wystrzeliwanymi z przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych i o dużej długotrwałości lotu – 24 h i więcej).

Heron TP może przenosić różnorodne wyposażenie rozpoznawcze. Nie jest jasne czy może też przenosić jakiekolwiek uzbrojenie w postaci kierowanych pocisków rakietowych lub bomb.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra