Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykanie zamawiają Hellfire

Przemysł zbrojeniowy, 30 lipca 2020

Amerykański Departament Obrony poinformował o podpisaniu umowy z Lockheed Martinem na dostawę pocisków powietrze-powierzchnia AGM-114 Hellfire dla Sił Zbrojnych USA. Wartość umowy to 702,9 mln USD.

AGM-114 stanowią uzbrojenie m.in. śmigłowców uderzeniowych AH-64 / Zdjęcie: US Army

Jest to już kolejne zamówienie pocisków Hellfire dla USA, realizowane przez Lockheed Martina w ostatnich latach. Pociski rodziny AGM-114 stanowią uzbrojenie śmigłowców bojowych, bezzałogowców i specjalistycznych wariantów samolotów C-130 należących do USA.

Średnia cena jednostkowa różnych wersji pocisku Hellfire w roku budżetowym 2021 dla US Army wynosi nieco ponad 213 tys. USD, a dla US Navy – ponad 45 tys. USD.

Nie został wskazany odbiorca zamawianych pocisków, co pozwala przypuszczać, że trafią one do kilku rodzajów sił zbrojnych USA. Dostawy Hellfire zostaną zrealizowane do 30 września 2023 (Duże zlecenie na Hellfire II, 2018-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.