Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba Siniewy

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 14 lipca 2009

Rosyjski WMF przeprowadził drugą z rzędu próbę rakiety balistycznej Siniewa. Podobnie jak wczorajsza, udaną.

Rakieta RSM-54 wystartowała z pokładu okrętu podwodnego Briańsk, płynącego w pobliżu Bieguna Północnego. Cele umieszczono na poligonie Kura na Kamczatce. Według szefa sztabu SZ FR, gen. Nikołaja Makarowa, wszystkie parametry lotu zostały zachowane zgodnie z wymaganiami. Głowice rakiety trafiły w wyznaczone miejsca.

Według ujawnionych danych, próby przeprowadzono na maksymalny (wczorajsza, z Jekatierinburga) i minimalny (dzisiejsza, z celami na poligonie Cziża na Morzu Białym) - po płaskim torze - zasięg. Służyły one przedłużeniu okresu eksploatacji rakiet Siniewa, które pozostają w uzbrojeniu WMF od 1986.

Produkcja rakiet tego typu, przerwana w 1996, została wznowiona w 1999. Próby zmodernizowanej wersji Siniewy ukończono w 2004. Do uzbrojenia przyjęto ją oficjalnie w 2007. Planowane jest wyprodukowanie ok. 100 rakiet tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.