Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Relokacja wojsk USA w Europie

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 31 lipca 2020

W trakcie konferencji prasowej 29 lipca 2020 amerykański Sekretarz Obrony Mark T. Esper przedstawił szczegóły relokacji jednostek amerykańskich w Europie.

Transporter opancerzony Stryker z 3rd Squadron, 2nd Cavalry Regiment w trakcie pokonywania przeszkody wodnej w trakcie ćwiczeń  Bull Run 12 w okolicach Jagłowa w Polsce w czerwcu 2020 / Zdjęcie: US Army, Cpl. Justin Stafford

Liczebność wojsk Stanów Zjednoczonych Ameryki w Niemczech ma zostać zmniejszona o 1/3, do 24 tysięcy. 4500 żołnierzy z 2nd Cavalry Regiment ma opuścić Rose Barracks w Vilseck w Niemczech i powrócić do USA na stałe, ale jeszcze nie podjęto decyzji o siedzibie tego oddziału na terenie USA. Pozostałe 7500 żołnierzy podlegających relokacji, w postaci kilku Stryker Brigade Combat Team, rozpocznie stałą rotację w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym także w basenie Morza Czarnego. Okres rotacji to 9 miesięcy, co według wojskowych amerykańskich jest optymalnym czasem stacjonowania ze względu na utrzymywanie wysokiego stopnia gotowości bojowej wojsk.

Niektóre zmiany mają się rozpocząć już w ciągu najbliższych tygodni, ale Esper ocenia, że całość zmian liczebności i relokacji zajmie kilka lat i będzie kosztować kilka miliardów dolarów, gdyż wraz z żołnierzami trzeba przemieścić także ich rodziny i zapewnić im porównywalne warunki życia w nowym miejscu dyslokacji.

Pentagon planuje także zmiany w dowództwach na europejskim teatrze działań. US European Command (EUCOM) i Special Operations Command Europe zostaną przeniesione z Patch Barracks w Stuttgarcie (EUCOM było tam od 1967) do Mons w Belgii, gdzie się mieści NATO Supreme Headquarters Allied Powers Europe.

Departament Obrony USA planuje także przenieść nowo reaktywowane w lutym 2020 dowództwo V Korpusu z Fort Knox w Kentucky do Polski.

Do Włoch z Niemiec ma zostać przeniesiona jedna eskadra wojsk lotniczych (480th Fighter Squadron Warhawks, z 52nd Fighter Wing). Odwołano także decyzję o relokacji 2500 lotników ze składu 100th Air Refueling Wing i 352nd Special Operations Wing z bazy RAF Mildenhall w W. Brytanii do Niemiec.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.