Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dywizja Kantemirowska odbiera T-80BWM

Wojska lądowe, 05 sierpnia 2020

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało o dostarczeniu drugiej partii 10 zmodernizowanych czołgów T-80BWM do 1. Armii Pancernej Gwardii. W zmodernizowane czołgi przezbrojony zostanie batalion z 4. Kantemirowskiej Dywizji Pancernej Gwardii.

Batalion z Dywizji Kantemirowskiej jest drugim batalionem w SZ FR, który zostanie przezbrojony w T-80BWM / Zdjęcie: MO FR

Uroczystość przekazania uzbrojenia odbyła się na poligonie Alabino. Jeszcze tego samego dnia uzbrojenie czołgów zostało przestrzelane. Według komunikatu pierwsze szkolne strzelania zmodernizowanych czołgów zrealizowane zostaną już w przyszłym tygodniu. Będzie to możliwe ponieważ załogi T-80BWM w Dywizji Kantemirowskiej zostały już przeszkolone w eksploatacji nowego typu czołgu.

Wraz z drugą partią wozów w batalionie Dywizji Kantemirowskiej znajduje się łącznie 20 zmodernizowanych T-80BWM. Przewiduje się, że do końca bieżącego roku w nowe czołgi przezbrojony zostanie pełen batalion liczący 31 pojazdów.

Modernizacja do wariantu T-80BWM obejmuje m.in. wzmocnienie siły ognia, poprawienie świadomości sytuacyjnej załogi, wzmocnienie opancerzenia, montaż nowoczesnych systemów łączności i zastosowanie cyfrowego układu sterowania turbiną gazową (Batalion T-80BWM w komplecie, 2019-11-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.