Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BT poszukują transportera piechoty

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 sierpnia 2020

Według doniesień miejscowych mediów Bhāratīyan Thalasēnā (wojska lądowe Indii), są coraz bliżej rozstrzygnięcia programu pozyskania kołowego transportera opancerzonego. Wybór ma zostać dokonany spośród trzech konkurentów.

Jedną z oferowanych konstrukcji jest Tata WHAP opracowany przez Tata Motors we współpracy z DRDO / Zdjęcie: Tata Motors

Bhāratīyan Thalasēnā rozpatrują pozyskanie rodzimego kołowego transportera opancerzonego Tata Wheeled Armored Amphibious Platform (WHAP), amerykańskiego Strykera i HMMWV w wariancie opancerzonym. Szczególnie zaskakująca jest obecność w programie tej ostatniej konstrukcji, należącej do zupełnie innej kategorii pojazdów.

Planowane do nabycia transportery mają zapewnić szybki przerzut wojsk w terenie wysokogórskim. Tafią one do wschodniej części regionu Ladakh, gdzie toczony jest obecnie spór graniczny z ChRL.

Zdaniem mediów największe szanse w programie ma rodzima konstrukcja, co ma się wiązać ze spełnieniem wymagań armii. Natomiast zaletą amerykańskich pojazdów jest przystosowanie ich do transportu samolotami C-130J i C-17, które znajdują się już w wyposażeniu Bhartiya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.