Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MICA obrony wybrzeża

Przemysł zbrojeniowy, 16 lipca 2009

Przedstawiciele MBDA poinformowali wczoraj o przeprowadzeniu 8 lipca udanej próby pocisku VL MICA, po raz pierwszy wystrzelonego z platformy lądowej, do zestrzelanie celu lecącego nisko nad powierzchnią morza.

Pionowy kontener z pociskami MICA, na platformie samochodowej. Z identycznego pojazdu odpalono pocisk w czasie ostatniego testu / Zdjęcie: MBDA

Test przeprowadzono przy współpracy z wojskami lotniczymi i agencją zamówień wojskowych DGA, w ośrodku poligonowym tej ostatniej instytucji, Centre d'Essais de Lancement de Missiles (CELM) w Biscarosse, w południowo-zachodniej Francji.

O ile poprzednio wykonano już 14 prób z odpalanymi z platform samochodowych pociskami VL MICA (Finalny test VL MICA, 2008-10-29), również na wybrzeżu, to imitowano wówczas klasyczne zagrożenia lotnicze, z którymi można się spotkać nad lądem.

8 lipca po raz pierwszy przeprowadzono test, który symulował atak ze strony morza, przy pomocy pocisku samosterującego. Cel o niewielkiej sygnaturze radarowej poruszał się na wysokości zaledwie 10 m nad powierzchnią morza. Został rozpoznany przez naziemne stanowisko dowodzenia. Pocisk MICA IR (naprowadzany głowicą, pracującą w podczerwieni), przechwycił cel po 6 km lotu, by uderzyć w niego bezpośrednio, na dystansie 15 km.

Test przeprowadzono w obecności 6 zagranicznych delegacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.