Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MICA obrony wybrzeża

Przemysł zbrojeniowy, 16 lipca 2009

Przedstawiciele MBDA poinformowali wczoraj o przeprowadzeniu 8 lipca udanej próby pocisku VL MICA, po raz pierwszy wystrzelonego z platformy lądowej, do zestrzelanie celu lecącego nisko nad powierzchnią morza.

Pionowy kontener z pociskami MICA, na platformie samochodowej. Z identycznego pojazdu odpalono pocisk w czasie ostatniego testu / Zdjęcie: MBDA

Test przeprowadzono przy współpracy z wojskami lotniczymi i agencją zamówień wojskowych DGA, w ośrodku poligonowym tej ostatniej instytucji, Centre d'Essais de Lancement de Missiles (CELM) w Biscarosse, w południowo-zachodniej Francji.

O ile poprzednio wykonano już 14 prób z odpalanymi z platform samochodowych pociskami VL MICA (Finalny test VL MICA, 2008-10-29), również na wybrzeżu, to imitowano wówczas klasyczne zagrożenia lotnicze, z którymi można się spotkać nad lądem.

8 lipca po raz pierwszy przeprowadzono test, który symulował atak ze strony morza, przy pomocy pocisku samosterującego. Cel o niewielkiej sygnaturze radarowej poruszał się na wysokości zaledwie 10 m nad powierzchnią morza. Został rozpoznany przez naziemne stanowisko dowodzenia. Pocisk MICA IR (naprowadzany głowicą, pracującą w podczerwieni), przechwycił cel po 6 km lotu, by uderzyć w niego bezpośrednio, na dystansie 15 km.

Test przeprowadzono w obecności 6 zagranicznych delegacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.