Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowcowiec typ 075 rozpoczyna próby morskie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 06 sierpnia 2020

Wczoraj, 5 sierpnia, ze stoczni Hudong Zhonghua w Szanghaju został wyholowany pierwszy śmigłowcowiec desantowy typ 075. Po opuszczeniu portu okręt udał się na pierwsze próby morskie.

Pierwszy śmigłowcowiec Państwa Środka wychodzi na próby morskie / Zdjęcie: Internet

Wyporność śmigłowcowca typ 075 jest oceniana na 40 tysięcy ton i ma on być chińskim odpowiednikiem amerykańskich okrętów desantowych typu Wasp (Pożary na okrętach US Navy, 2020-07-30).

Dostępne zdjęcia pokazują okręt z dużym pokładem lotniczym i z tylna rampą do wodowania pojazdów desantowych. ChRL dysponuje flotą pojazdów desantowych na poduszce powietrznej, dużych typu Żubr i mniejszych typu 726 Yuyi, wielkości amerykańskich poduszkowców LCAC (więcej o postępach ChRL w dziedzinie desantu morskiego piszemy w RAPORT-wto 06/2020).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.