Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KLM przylecą do Poznania

Lotnictwo cywilne, 13 sierpnia 2020

Królewskie niderlandzkie linie lotnicze (KLM) właśnie zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Polską. Od 25 października 2020 ich samoloty rozpoczną regularne loty na trasie Amsterdam – Poznań 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Wielkopolski zyskają dostęp do globalnej siatki lotów niderlandzkiego przewoźnika przez lotnisko Amsterdam-Schiphol.

Poznań będzie piątym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu – skąd KLM zaoferują loty do Amsterdamu / Zdjęcie: KLM

Poznań będzie piątym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku – skąd KLM zaoferują bezpośrednie, regularne połączenie z Amsterdamem. Rejsy obsługiwane będą przez Embraery E175, mieszczące 68 pasażerów w klasie ekonomicznej i 20 osób w klasie biznes.

Start z Amsterdamu zaplanowano o 14:40, a przylot do Poznania – o 16:20. Podróż powrotna rozpocznie się o 16:50, z lądowaniem w stolicy Niderlandów o 18:35.

Decyzja KLM o uruchomieniu kolejnej trasy z Polski to wspaniała wiadomość dla nas wszystkich, która dowodzi pewności i zaufania, jakie linia pokłada w polskim rynku. Już od tej jesieni mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot Poznań – Amsterdam, a co za tym idzie jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM do licznych miast na 5 kontynentach. Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Niderlandami. Grupa Air France KLM od kilku miesięcy stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym pandemią SARS-CoV-2, a podróżni mają do dyspozycji coraz więcej kierunków. Co więcej, otwieramy nowe trasy, a dla Polski pod tym względem to wyjątkowy rok! W lipcu Air France rozpoczęły loty między Paryżem a Krakowem, a w kilka miesięcy później, w październiku, KLM wylądują po raz pierwszy w Poznaniu. To potwierdza nasze przekonanie o potencjale polskiego rynku – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Nowe połączenie już jest. Teraz wszystko zależy od tego, jak na decyzję KLM zareaguje biznes. Mam nadzieję, że w warunkach pandemii uda się zapewnić wystarczającą liczbę pasażerów, by ten kierunek mógł się utrzymać. Czas kryzysu w branży lotniczej to też szansa na nowe rozdanie oraz nowe możliwości rozwoju dla Poznania i poznańskiego lotniska – podkreślił fakt ogłoszenia nowego połączenia prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Od dłuższego czasu zarząd poznańskiego lotniska prowadził rozmowy z KLM i właśnie dzisiaj mamy doskonałą wiadomość dla mieszkańców Poznania i regionu. Długo oczekiwane pojawienie się oferty tego przewoźnika staje się faktem. […] Ten rok jest wyjątkowy nie tylko dla lotniska w Poznaniu, ale dla całej branży lotniczej. Długi czas wstrzymania ruchu lotniczego w związku ze stanem pandemii, duża niepewność operowania na wielu trasach nie pozwalały na optymistyczne nastroje. Jednak poznańskie lotnisko szybko pokazało, że mimo tych trudności może zbudować bogatą ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan. Ponad 40 regularnych połączeń było zaskoczeniem dla wielu pasażerów, którzy mogą z Poznania realizować nie tylko wakacyjne plany. Teraz decyzja KLM o uruchomienia połączenia z Niderlandami jeszcze bardziej wzmacnia pozycję ofertową naszego lotniska. […] Bardzo się cieszymy, że pierwsi pasażerowie na poznańskim lotnisku Ławica wsiądą do samolotów KLM już w październiku 2020 – skomentował prezes portu lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski (Zimowy rozkład Ryanaira, 2020-08-12, Nowy OKRL w Poznaniu , 2020-06-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.