Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RAN w RIMPAC 2020

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2020

Do Hawajów dotarły cztery okręty Royal Australian Navy (RAN, (królewskiej marynarki wojennej Australii) w celu wzięcia udziału w ćwiczeniach Rim of the Pacific 2020 (RIMPAC). Ze względu na zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 tegoroczne manewry odbędą się tylko na oceanie i w powietrzu.

Australijski niszczyciel rakietowy HMAS Hobart wraz z nowozelandzkim okrętem wsparcia hydrograficznego HMNZS Manawanui u wybrzeży Hawajów / Zdjęcie: RAN

Kontyngent australijski pod dowództwem pani kmdr Phillipy Hay składa się z niszczyciela rakietowego HMAS Hobart (DDG 39), typu Hobart,  fregat rakietowych HMAS Stuart (FFH 153) i HMAS Arunta (FFH 151), typu ANZAC oraz zbiornikowca HMAS Sirius (O 266).

W tegorocznych RIMPAC weźmie udział 22 okrętów nawodnych, jeden podwodny, wiele statków powietrznych i łącznie ok. 5300 żołnierzy i marynarzy z Australii, Brunei, Kanady, Francji, Japonii, Republiki Korei, Nowej Zelandii, Filipin, Singapuru i USA.

Australijskie okręty udające się na ćwiczenia RIMPAC uczestniczyły wcześniej w manewrach z flotami USA i Japonii na Morzu Południowochińskim (Manewry flot USA, Japonii i Australii, 2020-07-22) oraz w ćwiczeniach lotniczo-morskich u wybrzeży Guam (Kontyngent RAAF na Guam, 2020-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.