Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Potrójna misja BTF

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2020

W ciągu 24 godzin 17 sierpnia US Air Force przeprowadziły trzy misje Bomber Task Force. Wzięło w nich udział 6 bombowców i myśliwce oraz samoloty wielozadaniowe lotnictwa marynarki i piechoty morskiej, a także myśliwce japońskie.

W potrójnej misji Bomber Task Force w rejonie Indo-Pacyfiku wzięły udział 4 B-1B i para B-2A oraz samoloty wielozadaniowe sił zbrojnych USA i Japonii / Zdjęcia: US Air Force

USAF rutynowo wykonują operacje BTF, aby pokazać zaangażowanie Stanów Zjednoczonych Ameryki wobec sojuszników i partnerów w obszarze Indo-Pacyfiku (B-52H ćwiczy z lotnictwem pokładowym, 2020-07-06).

Wyjątkową siłą USAF jest zdolność do prowadzenia zintegrowanych działań z naszymi sojusznikami i partnerami, aby rzucić wyzwanie przeciwnikowi w wybranym przez nas czasie i miejscu. Jednocześnie wykonywane misje pokazały naszą zdolność i gotowość do zrealizowania szerokiej gamy proaktywnych, skalowalnych opcji w celu szybkiego rozlokowania naszych sił w celu wsparcia naszych misji zapewniających, że Indo-Pacyfik jest wolny i otwarty – powiedział gen. Ken Wilsbach, dowódca Pacific Air Forces.

W pierwszej misji udział wzięły dwa B-1B Lancer, które wystartowały z bazy lotniczej Dyess w Teksasie i poleciały nad Morze Japońskie. Tam ich załogi przeprowadziły szkolenie z samolotami F-15J Kōkū Jieitai (japońskich wojsk lotniczych samoobrony).

Kōkū Jieitai nieustannie uczestniczą w dwustronnych szkoleniach i nie mam wątpliwości, że nasze wysiłki owocują wzmocnieniem Sojuszu i partnerstwa między Japonią i Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Szkolenie w tak złożonych misjach, z udziałem dużych sił, poprawia nie tylko zdolności taktyczne, ale także interoperacyjność i wzajemne zaufanie – dodał gen. broni Shunji Izutsu, szef japońskiego Dowództwa Obrony Powietrznej.

Podczas gdy para Lancerów była w drodze nad Morze Japońskie, kolejna para B-1B z 37th Bomb Squadron (37. eskadry bombowej) wystartowała z bazy USAF Ellsworth w Dakocie Pd. Oprócz nich w ćwiczeniu udział wzięły 4 myśliwce F-15C Eagle z 67th Fighter Squadron (67. eskadry myśliwskiej0 z bazy lotniczej Kadena w Japonii, 5 samolotów wielozadaniowych F/A-18E/F Super Hornet, które wystartowały z pokładu lotniskowca USS Ronald Reagan (CVN 76) i nieujawniona liczba F-35B Lightning II ze składu Marine Fighter Attack Squadron 121 (eskadry myśliwsko-uderzeniowej USMC, VMFA-121) Green Knights z bazy lotniczej piechoty morskiej Iwakuni w Japonii.

Jako ostanie do szkolenia nad Morzem Japońskim dołączyły dwa bombowce B-2A Spirit, stacjonujące obecnie w bazie Diego Garcia na Oceanie Indyjskim. USAF przebazowały tam trzy samoloty tego typu, ze składu 509th Bomb Wing (509. Skrzydła Bombowego), które przybyły na wyspę z bazy Whiteman w stanie Missouri 12 sierpnia, po 29-godzinnym locie.

Po zakończeniu treningu wszystkie samoloty powróciły do swoich baz.

Wysokiej klasy, zintegrowane szkolenie z lotnikami USAF z Sił Powietrznych zwiększa nasze zdolności reagowania na każdą ewentualność i sprostania każdemu wyzwaniu. Świadczy to także o naszym niezachwianym zaangażowaniu w regionalne porozumienia obronne z naszymi sojusznikami i partnerami – podkreślił wadm. George Wikoff, dowódca grupy uderzeniowej USS Ronald Reagan.

Bombowce strategiczne są elementem projekcji siły i odstraszają regionalne zagrożenia dla wolnego i otwartego Indo-Pacyfiku. Dołączenie do nich samolotów USMC pozwala nam zademonstrować nasze własne unikatowe zdolności i wspierać te ważne zasoby. Nasze połączone lotnictwo ma niezrównane możliwości dowodzenia i kierowania misjami w złożonym i dynamicznym środowisku globalnym – skomentował gen. broni Steven Rudder, dowódca US Marine Corps na Pacyfiku.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.