Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-52H ponownie w Europie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2020

6 bombowców strategicznych B-52H Stratofortress z 5th Bomb Wing (Skrzydła Bombowego) US Air Force wylądowało 22 sierpnia br. w bazie RAF Fairford w Anglii. Samoloty przybyły bezpośrednio ze swojej macierzystej bazy Minot w Północnej Dakocie w celu przeprowadzenia lotów szkoleniowych w ramach misji Bomber Task Force w Europie i Afryce.

B-52H z 5th BW lądują w bazie RAF Fairford / Zdjęcia: USAF

B-52H są z powrotem w RAF Fairford i będą bardzo aktywnie operować w całym teatrze. Nasza zdolność do szybkiego reagowania i zagwarantowania bezpieczeństwa sojuszników opiera się na fakcie, że jesteśmy w stanie rozmieścić nasze B-52 w jednej chwili.  Ich obecność tutaj pomaga budować zaufanie wśród naszych sojuszników z NATO i krajów partnerskich, a także daje nam nowe możliwości wspólnego szkolenia w ramach różnych scenariuszy – powiedział gen. Jeff Harrigian, dowódca US Air Forces in Europe i Air Forces Africa.

Misje BTF, które odbywają się od 2018, zapewniają członkom załóg bombowców US Air Force zaznajomienie się z teatrem działań i dają szansę na integrację z sojusznikami NATO i partnerami regionalnymi. Misje zwiększają zdolność do działania załóg bombowców i zapewniają im szkolenie niezbędne do reagowania na każdy potencjalny kryzys lub wyzwanie na całym świecie. Od czasu rozpoczęcia BTF amerykańskie bombowce wykonały ponad 200 lotów z wojskami lotniczymi sojuszników (Potrójna misja BTF, 2020-08-19, B-2A nad Arktyką , 2020-06-19, Typhoony przechwytują B-52, 2019-10-29, Już 6 B-52H w Europie, 2019-03-17).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.