Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończenie RIMPAC 2020

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 września 2020

31 sierpnia 2020 zakończyły się wielkie ćwiczenia morskie Rim of Pacific (RIMPAC) 2020, które odbywały się na wodach wokół Hawajów.

Grupa okrętów w trakcie RIMPAC 2020. Na czele idzie japoński niszczyciel rakietowy JS Ashigara (DDG-178), typu Atago, a za nim kanadyjskie fregaty HMCS Regina (FFH 334) i  HMCS Winnipeg (FFH 338), typu Halifax / Zdjęcie: Royal Canadian Navy

Były to największe tegoroczne manewry morskie z udziałem okrętów i ich grup lotniczych z Australii, Brunei, Filipin, Francji, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Singapuru i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W porównaniu do poprzednich edycji, ze względu na zagrożenia związane z epidemią SARS-CoV-2, tegoroczne RIMPAC realizowano tylko na morzu i skrócono do dwóch tygodni.

Ćwiczenia prowadził dowódca 3. Floty US Navy wiceadmirał Scott D. Conn. Szkolono się w prowadzeniu działań przeciwko innym okrętom, zwalczaniu zagrożeń z powietrza, w tym przede wszystkim ze strony pocisków przeciwokrętowych, poszukiwaniach okrętów podwodnych i strzelaniu z artylerii lufowej.

W trakcie ćwiczeń wykonano 53 operacje pobrania zaopatrzenia z okrętu na okręt, przekazano 101 palet oraz dostarczono 500 kg poczty.

Do strzelań wykorzystano tysiąc pocisków dużego kalibru, 16 tysięcy pocisków małego kalibru oraz wystrzelono 13 pocisków rakietowych. Australijskie okręty HMAS Hobart, HMAS Stuart i HMAS Arunta wykonały strzelania pociskami przeciwokrętowymi Harpoon, a MH-60R odpalały pociski Hellfire (RAN w RIMPAC 2020, 2020-08-19).

Kolejne manewry RIMPAC są planowane za dwa lata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.