Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chiński pojazd wielokrotnego użytku

Astronautyka, 06 września 2020

4 września 2020 Chiny umieścił na orbicie pojazd kosmiczny wielokrotnego użytku. Wystrzelono go przed północą z ośrodka kosmicznego Jiuquan przy użyciu rakiety nośnej CZ-2F. Misja jest tajna. Nie wiadomo nawet oficjalnie, o której godzinie nastąpił start. Według China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) okno startowe otwierało się o 21:23 CST (5 września o 05:23 UTC).

Start chińskiej rakiety nośnej CZ-2F / Zdjęcie: CASC

Według CASC pojazd ma służyć przetestowaniu technologii wielokrotnego użytku, zapewniając technologiczne wsparcie dla pokojowego wykorzystania przestrzeni. Nie ujawniono planowanego czasu trwania misji. W komunikacie stwierdzono po prostu, że pojazd powróci na Ziemię po okresie operacji na orbicie.

Pojazd użyty do testu jest prawdopodobnie oparty na projekcie Shenlong (Boski smok). Jego wygląd jest znany jedynie ze zdjęcia pojazdu przenoszonego przez bombowiec Xian H-6. Mały skrzydlaty statek kosmiczny przypomina amerykański X-37B.

Chiński pojazd zaobserwowano już na orbicie. Nadano mu międzynarodowe oznaczenie 2020-063А i numer 46389. Orbita pojazdu jest nachylona 50,2o. Jej wysokość waha się od 332 do 348 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.