Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Twin Mustang na sprzedaż

Lotnictwo wojskowe, Historia, 06 września 2020

Na sprzedaż został wystawiony odrestaurowany samolot North American XP-82 Twin Mustang z 1944. Tyle kosztuje 5 oryginalnych, standardowych myśliwców P-51 Mustang. Wystawiony na sprzedaż samolot odbudowywano ponad 10 lat, przeznaczając na to 200 tys. godzin pracy. Maszyna została oblatana w 2019. Wcześniej żaden Twin Mustang nie latał od najmniej trzech dekad.

Odrestaurowany samolot North American XP-82 Twin Mustang z 1944 w locie / Zdjęcie: Scott Slocum – Aero Media Group

Oferowany na sprzedaż Twin Mustang jest napędzany dwoma silnikami Merlin V-12. Wylatał dotąd zaledwie 25 godzin. W tym czasie uzyskał wiele nagród, w tym podczas EAA Airventure 2019: Grand Champion Post WWII i Phoenix Award.

XP-82 był prototypem dwumiejscowego myśliwca eskortującego dalekiego zasięgu P-82, który ostatecznie otrzymał oznaczenie F-82. Odbudował go zespół kierowany przez Toma Reilly. Odbudowaną maszynę wyposażono w nowoczesną awionikę, w tym Garmin GTN 650 Navcom GPS, panel audio Garmin GMA340, transponder Garmin GTX 345 ADS-B i wskaźnik nawigacyjny Garmin GI-106A. Z obu kabin można w pełni sterować samolotem.

 

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.