Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ewakuacja z nad Mammoth Pool

Lotnictwo wojskowe, 07 września 2020

W nocy z niedzieli na poniedziałek w hrabstwie Madera w Kalifornii z powodu bezpośredniego zagrożenia pożarowego ewakuowano ponad 200 osób za pomocą śmigłowca CH-47 Chinook należącego do California National Guard.

Ewakuacja przy użyciu śmigłowca CH-47 Chinook ludzi odciętych przez pożar z kempingu nad Mammoth Pool w hrabstwie Madera w Kalifornii. Na miejscu musiano pozostawić auta i przyczepy kempingowe / Zdjęcie: Air National Guard

Uratowani to turyści, którzy zostali odcięci przez szybko rozprzestrzeniający się pożar w okolicach Mammoth Pool na rzece San Joaquin. Śmigłowiec CH-47 Chinook mógł jednorazowo zabrać po 50-60 osób. 20 najbardziej poszkodowanych zostało hospitalizowanych we Fresno, oddalonym o 70 km od miejsca ewakuacji.

Pożar nazwany Creek Fire rozpoczął się w piątek 4 września i w sobotę objął już powierzchnię 145 km2. Szybko rozprzestrzeniający się ogień odciął jedyną drogę do zbiornika Mammoth Pool.

W ostatnich tygodniach Kalifornia zmaga się z falą pożarów, których główną przyczyną są bardzo wysokie temperatury powietrza ponad 40℃ w cieniu. Jednak nie wyklucza się także podpaleń, gdyż zarejestrowano wiele aktów plądrowania opuszczonych domostw. W walkę z pożarami zaangażowane są tysiące strażaków, żołnierzy Gwardii Narodowej i funkcjonariuszy lokalnych służ porządkowych i ratowniczych (Katastrofa UH-1H w Kalifornii, 2020-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.