Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chiński pojazd powrócił na Ziemię

Astronautyka, Strategia i polityka, 07 września 2020

6 września 2020 ok. 04:00 CEST powrócił na Ziemię chiński pojazd kosmiczny wielokrotnego użytku. Wylądował on prawdopodobnie w ośrodku kosmicznym Jiuquan. O udanym lądowaniu poinformowała chińska agencja prasowa Xinhua.

Koncepcja systemu Tengyun – wynoszenia samolotu kosmicznego na orbitę wokółziemską za pomocą pierwszego stopnia startującego z lotniska. Oddzielenie drugiego stopnia ma następować na wysokości 30-40 km. Masa startowa ma wynosić 100-150 t / Grafika: CASIC

Chińskie media informują jednocześnie, że misja pojazdu była ważnym przełomem w pracach nad pojazdem wielokrotnego użytku. Ma być on tańszy w eksploatacji niż pojazdy jednorazowe. Powinien służyć zarówno celom militarnym, jak i pokojowym.

Dotąd nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących konstrukcji chińskiego pojazdu. Wiadomo jednak, że CASIC pracuje nad samolotem kosmicznym Tengyun, który według opublikowanej wizualizacji ma docelowo być wynoszony w górne warstwy atmosfery za pomocą pierwszego stopnia startującego z lotniska. Wysłany w kosmos obiekt może być demonstratorem samolotu kosmicznego o niedużych wymiarach tak, aby się mógł zmieścić pod osłoną aerodynamiczną rakiety nośnej Long March 2F. Może jednak być także odpowiednikiem amerykańskiego mini-wahadłowca wojskowego X-37B.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.