Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy etap sankcji wobec Huawei

Strategia i polityka, 11 września 2020

15 września 2020 w pełnym zakresie w życie wchodzą sankcje nałożone przez rząd USA na chińskiego producenta smartfonów i tabletów Huawei.

/ Ilustracja: Huawei

Spółka z ChRL zostanie pozbawiona dostaw procesorów i modemów komórkowych z tajwańskiej TSMC i amerykańskiego Qualcomm. Zostaną także wstrzymane dostawy pamięci NAND i DRAM od Samsunga, SK Hynix, Kioxia (dawne Toshiba Memory), Western Digital, Microna i Intela. Te podmioty  posiadają 99,5% udziałów w światowym rynku pamięci NAND i 94% udziałów w rynku pamięci DRAM.

Podobnie Samsung Display i LG Display wstrzymają sprzedaż ekranów dotykowych typu OLED. Tylko te dwie spółki mają 92% udziału w światowym rynku takich ekranów. Huawei może liczyć na dostawy z BOE z Państwa Środka, ale BOE ma bardzo ograniczoną ofertę ekranów OLED.

Według niepotwierdzonych danych Huawei ma posiadać zapasy komponentów na dwa lata produkcji, ale są to podzespoły już teraz produkowane, a więc spółka nie będzie miała dostępu do części nowszych generacji.

Dodatkowym problemem jest odcięcie Huawei od systemu operacyjnego Android przez amerykańskiego Google’a. Poza tym Google blokuje dostęp do swoich usług, w tym do Gmaila i Docs (Kolejny zakaz dla Huawei, 2020-07-15).

W odpowiedzi Huawei opracował nowy system operacyjny dla swoich smartfonów o nazwie Harmony OS. Jednak jeśli USA wymuszą także na Unii Europejskiej nałożenie podobnych sankcji na Huawei, to praktycznie zniknie ona z rynku światowego, gdyż napięta sytuacja na granicy indyjsko-chińskiej już spowodowała bojkot chińskich produktów na subkontynencie indyjskim.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.