Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Węgry zamawiają 218 Lynxów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 września 2020

Ministerstwo Obrony Węgier i Rheinmetall zawarły umowę na dostawę 218 bojowych wozów piechoty Lynx KF41 i 9 wozów zabezpieczenia technicznego Büffel. Wartość umowy przekroczyła 2 mld euro.

Wybór KF41 przez Węgry znacznie zwiększy jego szanse na odniesienie kolejnych sukcesów eksportowych / Zdjęcie: Rheinmetall

Umowa została podpisana 9 września przez dowódcę Magyar Honvédség (Sił Zbrojnych Węgier) płk. Ferenc Koroma i dyrektora generalnego Rheinmetalla Armina Pappergera. Podpisanie umowy poprzedziło sierpniowe porozumienie pomiędzy węgierskim rządem a Rheinmetallem. Dotyczyło ono utworzenia spółki jont venture, która będzie odpowiedzialna za produkcję Lynxów na Węgrzech.

Dostawy zamówionych pojazdów podzielone zostaną na dwie transze. W ramach pierwszej Rheinmetall dostarczy 46 bwp Lynx i 9 wzt Büffel. Węgierskie Lynxy zostaną uzbrojone w załogowy wariant systemu wieżowego Lance z 30-mm armatą automatyczną. Podwozia z pierwszej transzy dostaw zostaną wyprodukowane w niemieckich zakładach, zaś systemy wieżowe dostarczą zakłady z Australii. Dostawy zakończyć mają się na początku 2023. Druga transza obejmie 172 bwp Lynx, które zostaną już wyprodukowane przez węgierskie zakłady w Zalaegerszeg. Produkcja Lynxów pozwoli na utworzenie około 500 miejsc pracy (Węgry kupują KF41, 2020-08-18).

Liczba zamówionych pojazdów sugeruje, że wyposażone w nie zostaną najprawdopodobniej cztery bataliony zmechanizowane.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.