Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cirrus jako samochód

Lotnictwo cywilne, 14 września 2020

Na drogach USA można zobaczyć pojazd (caroplane) będący hybrydą samochodu i samolotu. Został on zbudowany w 2018 na bazie Chevroleta Truckera z 1999 i Cirrusa SR22 z 2003. Został dopuszczony do ruchu drogowego. Zarejestrowano go jako coupe z miejscami dla trzech osób. Cztery koła napędzane są 4-cylindrowym silnikiem połączonym z automatyczną skrzynią biegów. Pojazd wyposażony jest w klimatyzację, kamerę cofania i inne udogodnienia typowe dla współczesnych samochodów.

Caroplane w pierwotnej postaci, w malowaniu wzorowanym na samolotach grupy akrobacyjnej US Navy Blue Angels / Zdjęcie: via autoevolution

W pierwotnej wersji caroplane miał naniesione cywilne oznaczenia, a jego malowanie przypominało to stosowane na samolotach grupy akrobacyjnej US Navy Blue Angels. Właściciel pojazdu wystawił go na sprzedaż na eBayu za 9500 USD. Nabywca postanowił przemalować pojazd w barwy przypominające myśliwskiego Mustanga z czasów II wojny światowej. Na kompozytowe powierzchnie kadłuba naniósł nawet linie podziału blach i łby nitów.

Hybryda samochodu i samolotu w barwach myśliwca Mustang na amerykańskiej drodze / Zdjęcie: Lawyer Garage

Nowym właścicielem pojazdu jest Lawyer Garage. To prywatny kolekcjoner nietypowych samochodów i warsztat tuningowy z Virginia Beach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.