Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udana próba CLWS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 września 2020

Boeing poinformował o udanej próbie Compatct Laser Weapon System (CLWS) przeznaczonego do zwalczania bezzałogowców. Próbę systemu zamontowanego na pojeździe UTV przeprowadzono 3 września.

CLWS może być montowany zarówno na pojazdach, jak też na wyrzutniach stacjonarnych / Zdjęcie: Boeing

Próba obejmowała ochronę konwoju przed bezzałogowcami. Odbyła się ona w ramach testów systemu zarządzania walką Advanced Battle Management System (ABMS) w bazie US Air Force w Nellis. W czasie próby CLWS transmitował obraz sytuacji w czasie rzeczywistym do operatorów w bazie w Andrews. Poprzez sieć łączności CLWS otrzymał odpowiednie informacje i zwalczył symulowany bsl.

CLWS może działać w ramach opracowywanego wielodomenowego systemu zarządzania walką ABMS. Koncepcja systemu stworzona została przez US Air Force. Zakłada ona budowę zintegrowanego systemu udostępniania danych dla każdego rodzaju wojsk na lądzie i morzu oraz w powietrzu, kosmosie i cyberprzestrzeni. Dane, które znajdować się mają w chmurze mają być łatwo dostępne dla docelowego użytkownika. Prace nad ABMS potrwają do 2025 (Bsl przeciwko pociskom manewrującym, 2020-09-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.